Zapraszamy do obejrzenia instrukcji wykonywania tatuażu przy użyciu henny (czarnej). Na potrzeby poradnika pasta została zmyta natychmiast po nałożeniu aby pokazać przyspieszony efekt końcowy. 

Instrukcja rozrabiania henny

Wsyp hennę w porcelanowy, drewniany lub plastikowy pojemnik (w wideo użyliśmy zwykłej nakrętki po napoju). Dolej wodę utlenioną 3% w proporcji 1:1 (pół na pół). Dokładnie wymieszaj i odłóż w bezpieczne i zaciemnione miejsce na 2-3 godziny w temperaturze pokojowej. Po tym czasie ponownie dokładnie wymieszaj powstałą pastę następnie sprawdź czy ma już ona konsystencję zbliżoną do lakieru do paznokci (ma się trzymać wykałaczki i delikatnie z niej spływać). Pasta nie może być ani za rzadka ani zbyt gęsta. Jeżeli jej konsystencja tego wymaga (jest za rzadka) odłóż ją do momentu uzyskania wspomnianej konsystencji (nie dosypuj w tym czasie henny ani nie próbuj przyspieszyć procesu wystawieniem na słońce lub ogrzewaniem pasty). W przypadku zbyt gęstej pasty można dolać kilka kropel wody utlenionej tak aby rozrzedzić hennę do konsystencji lakieru do paznokci. Właściwie wykonana pasta potrzebuje odpowiedniej ilości czasu na związanie się składników co uchroni Nas przed np. wchodzeniem pod szablon albo rozmywaniem się. Po przygotowaniu naszego specyfiku jest on zdatny do użytku przez kilka godzin.

UWAGA! Czarna henna nie ma nic wspólnego z naturalną henną i może być silnie uczulająca. Stosować tylko na własną odpowiedzialność.